Irena nutriční terapeut FITJOY

Irena je "výživářka", nadšená sportovkyně, máma tří dětí a vyznavačka zdravého životního stylu a pohybu. Běhá, lyžuje, bruslí, cvičí TRX a hraje tenis.

Na Lékařské fakultě Masarykovy univerzity v Brně vystudovala Výživu člověka a dále si rozšířila obzory v oboru Potravinářská chemie a biotechnologie na Vysokém učení technickém. V Brně vede svoji výživovou poradnu, kde pracuje s klienty na úpravě stravovacích návyků, případně celkové změně životního stylu. Pro změnu se své klienty snaží nadchnout a motivovat tak, aby pro ně byly nové zkušenosti vítaným zpestřením.

Jako máma tří dětí se musela naučit, jak skloubit rodinu se zaměstnáním a zároveň si vyhradit čas pro sebe a snažit se svým klientkám tyto zkušenosti předávat dál.

Vzdělání:

2008 - 2010 Vysoké učení technické Brno - Chemická fakulta, Potravinářská chemie a biotechnologie (titul Ing.)

2004 - 2007 Masarykova univerzita v Brně - Lékařská fakulta, Výživa člověka (titul Bc.)

Zajímavosti a certifikáty:

2016 - 2017    Tvorba jídelníčků pro Domov pro seniory (Brno)
2015 - současnost    Majitelka výživové poradny Nutrivita (Brno)
2012    Kurz laktačního poradenství pro zdravotníky (Laktační liga, Praha)
2011 - 2015    Nutriční analýza receptů kuchařek pro Thermomix (Vorwerk)
2009 - 2011    Osobní asistentka a nutriční poradkyně pacientů trpících obezitou a diabetes mellitus 2. typu (Londýn, VB)

Marika nutriční terapeut FITJOY

Zdravý životní styl je nejen mou profesí, ale i koníčkem. Snažím se vždy, aby hubnutí pod mým vedením bylo příjemné a probíhalo bez zbytečného hladu a strádání. Chci klientům ukázat, že zdravé jídlo může chutnat a vůbec nemusí být omezující, časově náročné ani jednotvárné. Při dodržování redukčního režimu je vedu spíše k tomu, aby se soustředili na kvalitní a zdravou stravu, než na myšlenky na všechny „zakázané“ potraviny. Problém obezity a nadváhy se také snažím pojímat komplexně. Není to jen o tom vědět kolik, co a jak často jíst. Úspěšnost boje s kily navíc velmi závisí také na tom, jak se nám daří odolávat úskalím a zátěžovým zkouškám běžného života. Učím klienty, aby se nenechali ovládat okolními vlivy a řešili problémy hlavou, ne jídlem.

Aby moje rady odpovídaly aktuálním poznatkům v oblasti výživy, snažím se neustále vzdělávat, držet krok s novými trendy a mít dobrý přehled o potravinách na trhu. Svoje znalosti a zkušenosti pak ráda předávám v podobě smysluplných rad doporučení, kterým každý lehce porozumí a dokáže je využít v každodenním životě.

Vzdělání:

Vystudovala jsem biologii a chemii na Pedagogické fakultě MU Brno (titul Mgr.) a obor nutriční terapeut na Lékařské fakultě MU Brno (titul Bc.).

Zajímavosti a certifikáty:

Absolvovala jsem školení lektorů v kognitivně-behaviorálním přístupu k terapii obezity společnosti STOB. Jsem členkou Aliance výživových poradců.